Noderīgi padomi

Atcerieties -

  • saglabājiet sev algota darba ņēmēja statusu pat tad, ja mēnesī Jums maksā nieka pārdesmit latus. Labāk ilgstošs bezalgas atvaļinājums nekā "brīvs kā putns gaisā"!

Apdrošināšanas stāžam un darba attiecību esamības faktam ir būtiska loma Tev un Taviem bērniem izmaksājamo summu izlemšanā nākotnē.
Būs jākož pirkstos, bet būs jau par vēlu, kad milzu summas Tev aizies gar degunu - kuras Tu varēji saņemt, bet nesaņemsi tikai tādēļ, ka savulaik paslinkoji uzrakstīt dokumentu.

Piemēram, pat privātās apdrošināšanas kompānijas neizmaksās Tev dienas naudu saslimšanas gadījumā (ja apdrošināts šāds risks), ja būsi palicis bez oficiālas darba vietas.

  • ja Tev tuvojas 55 gadi, tad steidzies noformēt ilgtermiņa līgumus par privāto dzīvības apdrošināšanu ar uzkrājumu vai pensiju 3. līmeni.

Jau nākamajā rītā pēc 56. dzimšanas dienas Tu ieraudzīsi, ka apdrošināšanas kompāniju durvis Tev ir slēgtas, jo esi ieskaitīts nomiršanas paaugstināta riska grupā. To paredz veselības sfēru reglamentējošās instrukcijas un tabulas.