Aktuālās diskusijas

Valsts Kancelejai
NAP izstrāde grupai

21.09.2012. Nr.27

Par īso 72 stundu termiņu, kādā Saeimas prezidijs sasauc ārkārtas sēdi liedzot vēlētājiem tikties ar deputātiem

Informācija medijiem

2012. gada 24. jūlijā

Grozījumi likumā„Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” anulēs Satversmes 2. pantu „vara pieder tautai”.

Biedrība iesniedza priekšlikumu Saeimai par tautas nobalsošanām - mēs nepiekrītam vēlētāju tiesību sašaurināšanai!

LSRB ir iesniegusi lūgumu Valsts prezidentam A.Bērziņam neizsludināt grozījumus likumā „Par valsts pensijām” un atgriezt tos atpakaļ Saeimā otrreizējai  caurlūkošanai.
(15.06.2012. nosūtīts elektroniski, 18.06.2012. iesniegts papīra formātā)

Noklikšķinot uz saites lejuplādēsies dokuments: Prezidentam neizsludinat likumu

Relīze presei:

No: Ivars Redisons 

Datums: 2012. gada 13. jūnijs 09:59
Temats: 14 junijs genocida upuru pieminas diena nav piemerota nepardomatiem likumiem
Kam: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Labdien, Visu Latvijai-TB/LNNK deputāti un biedri

14. jūnijā, komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, Saeima ir paredzējusi pieņemt likumu, kurš būtiski pasliktina latviešu tautas dzīvotspēju – sasteigtus un nepārdomātus grozījumus likumā „Par valsts pensijām”.

Eiropas Komisija savā 16.02.2012. Baltā grāmatā „Atbilstīgu, drošu un noturīgu pensiju programmu” punktā 3.1.3. iesaka necelt pensionēšanās vecumu, ja valsts nevar veikt atbilstošus nodarbinātības un veselības aizsardzības pasākumus. Latvija joprojām izvairās ratificēt 1996.gada Pārstrādāto Eiropas Sociālo hartu, tai skaitā tās 4. pantu „Tiesības uz taisnīgu atlīdzību par darbu”.

Latvijas valsts neļauj tautai ar darbu nopelnīt sev iztiku, un piespiež jauniešus bēgt no Latvijas. Nabadzības, mirstības un posta apjomi Latvijā auguši katastrofāli. Tā vietā, lai palīdzētu savai tautai, valdības institūcijas jau runā par imigrantu (afrikāņu, ķīniešu u.c.) darbaspēka ievešanu. Vai nebūtu jāpārtrauc sevi mānīt un jānosauc lietas īstajos vārdos – ar valsts rokām latviešu tauta tiek iznīcināta ?!

 

Noklikšķinot uz linka http://www.tvnet.lv/online_tv/22076 atvērsies multfilma.

Ko domā amerikāņi par Latvijas veiksmes stāstu

 

Ikviena iedzīvotāja sociālā drošība nav pensijas vien, bet pasākumu kopums – nodarbinātība, medicīna, ģimeņu drošība, iztikas minimums, laba pārvaldība u.c.. Tāpēc biedrības kopsapulcē nolēmām veidot izglītojošu filmu, kurā saprotamā valodā skaidrosim, kāda ir patiesā situācija sociālajā jomā, un kā veidojas pensiju uzkrājums un kāpēc ir svarīgi to zināt. Filma tiks izvietota internetā pieejama visiem.

Ja varat, atbalstiet biedrības mērķus:

LV66 HABA 0551 0280 40753     AS Swedbanka
Saņēmējs:  Latvijas Sociālo reformu biedrība
reģ. Nr. 40008156018
Maksājuma mērķis: ziedojums

(valsts mērķis, cilvēktiesības, sociālā drošība, pensiju kapitāls, kur pazūd nauda)

Noklikšķinot uz linka, lejupielādēsies lekcijas konspekts: cilveka tiesibas un pensiju apdrosinasana LSRB 2012

11. Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai,
Saeimas prezidijam

05.06.2012. Nr.19

Iebildes par likuma projektu 237/Lp11
„Grozījumi likumā „Par valsts pensijām””

29. maijā notika Latvijas Sociālo reformu biedrības (LSRB) kopsapulce, kurā tika runāts par paveikto sociālo jautājumu aktualizēšanā, atkārtoti ievēlēta biedrības valde un diskutēts par Saeimā virzītiem grozījumiem Pensiju likumā. LSRB biedru un atbalstītāju kopējais secinājums: nav nekāda pamata - ne juridiska, ne ekonomiska - šobrīd celt pensionēšanās vecumu. Kopsapulcē nolēma virzīt visus resursus sabiedrības informēšanai un izglītošanai sociālajos jautājumos, kas skar ikvienu Latvijas iedzīvotāju.

Saeimā 18.04.2012. notika Sociālo un darba lietu komisijas sēde, kurā skatīja likumprojektu par pensionēšanās vecuma celšanu no 2014. gada.

Komisijas sēdē deputātiem tika izdalīta LSRB vēstule:

Ar MK lēmumu Nr.1046 ir noteikts pensiju izmaksu perioda ilgums 65-gadīgajiem - 16,23 gadi (t.i. paredzamais dzīves ilgums 81,23 gadi).

Anotācijā teikts, ka aprēķinu izstrādājis Latvijas Universitātes profesors J.Krūmiņš.

Pirms lēmuma pieņemšanas konsultācijas ar sabiedriskajām organizācijām nav veiktas. Saeimas deputāti noteikumu izstrādē nav tikuši iesaistīti, jo aprēķins ir apstiprināts LM sanāksmē 30.08.2008., kurā piedalījās eksperti prof. G.Pettere, P.Zvidriņš, P.Eglīte, U.Ušackis, Ģ.Briģis, I.Strēle.

Labklājības ministrija (valdība) ir iesniegusi Eiropas Komisijā ziņojumu, ka Latvijā mūža ilgums būs 78,3 - 83,2 gadi (skat. 16.02.2012. Eiropas Komisijas baltās grāmatas "Atbilstīgu, drošu un noturīgu pensiju programma" pielikums, 35.lpp.)"

Lejuplādēt pielikumu šeit: 16.02.2012. Eiropas Komisijas baltās grāmatas "Atbilstīgu, drošu un noturīgu pensiju programma"