Par īso 72 stundu termiņu, kādā Saeimas prezidijs sasauc ārkārtas sēdi liedzot vēlētājiem tikties ar deputātiem

2012.gada 25.jūlijā.

Valsts Prezidentam Andrim Bērziņam

Saeimas Prezidijam
Solvitai Āboltiņai - Saeimas priekšsēdētājai
Inesei-Lībiņai Egnerei - priekšsēdētāja biedrei
Andrejem Kļementjevam -  priekšsēdētāja biedram
Jānim Vucānam  - sekretāram
Dzintaram Rasnačam - sekretāra biedram

Saeimā ir vasaras brīvdienas. Pavasara sesija beigusies un rudens sesija vēl nav sākusies.
Paužam neizpratni par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanas norisi.
Kā  tautas pārstāvniecības orgānam Saeimai būtu jāorganizē savs darbs pārskatāmi, balstoties tikai uz oficiāliem un savlaicīgi izziņotiem lēmumiem..

Ārkārtas sēde tika sasaukta ar Prezidija 23. jūlija lēmumu, nozīmējot uz 26. jūlija plkst..10.00 - t.i., lēmums tika pieņemts mazāk kā 72 stundas pirms ļoti svarīgas sēdes - it kā būtu karastāvoklis.

Netika dots laiks vēlētājiem tikties ar deputātiem, lai deputāti uzzinātu vēlētāju viedokli.
Pārskatot partiju mājas lapas - tajās nav atrodama informācija, ka būtu notikušas partiju konferences, ar attiecīgu oficiālu balsojumu par partiju viedokli. Nav jautājums skatīts arī svarīgākajās Saeimas komisijās, turklāt netika pat izskatīti mūsu NVO termiņā 16.07.2012. iesniegtie priekšlikumi.

Apzināti vai neapzināti ir izveidota situāciju, ka vēlētājiem nav iespējas tikties ar saviem deputātiem arī tieši pirms ārkārtas sēdes.
Sēde nolikta uz plkst. 10.00, bet visu laiku, kad deputātus varētu satikt,  no plkst. 9:30 līdz 10:25 ir oficiāli atļauts aizņemt laukumu ar sapulci un deputātus uzrunāt  V.Buzajeva vadītajai grupai .
Tieši Buzajeva grupas prasības pēc pilsonības nulles varianta ir tās, kuras kalpo par ieganstu Saeimas nodomam ierobežot visu vēlētāju tiesības iesniegt likumu iniciatīvas .

Rodas iespaids, ka šī PCTVL aktīvistu grupa sarunāta speciāli, lai iznāktu kā balagānā un neļautu paust viedokli citām vēlētāju grupām un diskreditētu visus, kas iebilst faktiskai Satversmes 2. panta darbības "vara pieder tautai" apturēšanai.

Vēlreiz atgādinu, ka nevar būt aizbildināšanās ar Buzajeva tiesībām, bet šo neglīto situāciju radīja paša Saeimas Prezidija steiga un nerēķināšanās ar vēlētājiem.
Piemēram, ja būtu vismaz nedēļa laika, tad pārējās vēlētāju grupas būtu varējušas organizēt tautas sapulci Doma laukumā un uzaicināt deputātus tur uz sarunu.

Vēlētāju interešu apvienības
Latvijas Sociālo reformu biedrības vārdā
valdes priekšsēdētājs Ivars Redisons

Skat. viedokli -
http://www.socialasreformas.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=132:grozjumi-likum-par-tautas-nobalsoanu-un-likumu-ierosinanu-anuls-satversmes-2-pantu-vara-pieder-tautai&catid=1:aktualas-diskusijas&Itemid=1

www.socialasreformas.lv

- - - - - - - - - - - - -

Protests iesniegts elektroniski 25.07.2012. norādītajiem adresātiem (katram), kā arī nosūtīts medijiem un „Vienotības”, Reformu partijas, „Visu Latvijai”, ZZS un „Saskaņas centrs” frakcijām un partiju birojiem