11. Saeimas vēlēšanas
Klāt 11. Saeimas vēlēšanas.
Kādi saraksti un ļaudis kandidē tieši Tavā apgabalā?
Jūsu ērtībai esam sašķirojuši visus sarakstu vienkopus katrā no apgabaliem. Var pētīt un salīdzināt ....
Ja nepieciešams visu 1092 kandidātu saraksts, to skatiet šajā lapā vēl zemāk. Papildu ir tabula par visiem 606 deputātiem, kādi bijuši Latvijas parlamentā 1990.-2011. gadā.
Visi saraksti 11. Saeimas vēlēšanām RĪGAS APGABALĀ
Visi saraksti 11. Saeimas vēlēšanām VIDZEMES APGABALĀ
Visi saraksti 11. Saeimas vēlēšanām KURZEMES APGABALĀ
Partiju programmās nav pateikts, vai partijas paredz ieviest caurspīdīgumu budžetu veidošanā, vai paredz ratificēt 1996. gada Pārstrādāto Eiropas Sociālo hartu, Eiropas Sociālās drošības kodeksu, u.c. būtiskas lietas.
Priekšvēlēšanu programmas ir parakstījuši deputātu kandidāti. Partiju valdes nav juridiski tiesīgas mainīt šīs programmas deputātu kandidātu vietā. Papildināt vai grozīt programmu var dokumenta parakstītāji - deputātu kandidāti. Iedzīvotāji bēg no Latvijas, sociālā drošība ir kļuvusi aktuālāka kā jebkad agrāk. Tāpēc nevajag formālas atbildes, ko gatavojuši kampaņu menedžeri (un par kurām pasi kandidāti bieži vien pat nezina). Ir nepieciešams, lai katrs no 1092 kandidātiem atbild savu personisko viedokli. Jo ievēlam Saeimā konkrētus indivīdus, nevis partiju valdes.
Šeit 9 jautājumi, kurus vēlētāju interešu apvienība / Sociālo reformu biedrība uzskata par konceptuāli svarīgiem.
Uzklikšķinot uz partijas nosaukuma, atveras partijas programma.
Latvijā 1990. gadā ievēlēja Augstāko Padomi (201 deputātu vietas), un 1993.-2010. gados Saeimas (100 deputātu vietas): 5., 6., 7., 8., 9., 10.
Augstākie lēmēji Latvijā 20 gadu laikā ir bijuši kopskaitā 606 cilvēki (ieskaitot Augstāko Padomi, kopā ar Interfrontes frakciju). Pēc protokoliem Saeimas arhīvā ir iespējams noskaidrot katra devumu.
Lūk, visu 606 deputātu saraksts: