Grāmatas 220 lappusēs izklāstītās zināšanas praktiski ir psiholoģiskais ierocis – kā manipulēt ar cilvēkiem, sabiedrisko domu, lai nokļūtu pie varas.
 
 
 
Tieši tādēļ – kā uzsver grāmatas autori – ir svarīgi, kaut saturs it kā veltīts šauram lokam – lai par šiem paņēmieniem zinātu.Izlasītais noderēs:
 
 
  • kandidātiem pašvaldību un Saeimas vēlēšanās,
  • plašai sabiedrības daļai

Grāmata "Īsākais ceļš uz varas Olimpu jeb vēlēšanu kampaņu metodika" 35.nodaļas

Instrukcija vēlēšanu novērotājiem - vēlēšanu norises kontrole (DOC)

Autori saka: “Mūslaiku politiskā dzīve atklāj bēdīgu ainu. Dažādi politiskie spēki sacenšas savā starpā nevis kompetencē, iniciatīvā, erudīcijā un pieredzē, bet gan kārto rēķinus, mežonīgi kritizē sāncenšus un tādā veidā pilsoņiem liedz, pēc būtības, iespēju izvēlēties cienīgākos. Ļaudis tiek izsisti no pierastā līdzsvara, tiek uzkurinātas viņu emocijas, lai tos politiski angažētu: apjukušus un samulsinātus ir vieglāk pārvilkt savā pusē. 

Šīs darbības ir bīstamas sabiedrības veselībai kopumā, ietver draudus tās pastāvēšanai, veselumam un liedz, galu galā, perspektīvas valsts izejai no krīzes. Tamlīdzīgas rupjas politiskās cīņas metodes nedrīkst pieļaut tāpat, kā medicīnā nav pieļaujama bezatbildība un nekompetence. Bez tam, šīs rupjās metodes neatļauj atklāties tiem jaunajiem un cienīgajiem, kas var sniegt daudz laba savai valstij.” Godīgumu politikā, deputātu atbildību vēlētāju priekšā – to vēlamies mēs visi.

Atklājot varas veidošanās mehānismu aizkulises, grāmata dod iespēju izvērtēt arī pašreizējos procesus. 

 

 

Saite uz grāmatu, spiežot uz attēla:Pavisam Nopietni - Deputātu amatu iegūšanas paņēmieni